RC po pierwszym semestrze 2021/22

RC po pierwszym semestrze 2021/22

Dzięki zaangażowaniu animatorów  i duszpasterzy Młodzież Pijarska spotyka się w ramach formacji w Ruchu Calasanz w Bolszewie, Łowiczu, Katowicach, Krakowie i Sierosławicach.


W pijarskiej parafii w Bolszewie spotkania opierają się na czterech filarach: formacja, liturgia, Pismo Święte i rekreacja. W ramach formacji realizowane są spotkania Ruchu Calasanz: Kafarnaum 2 dla młodzieży z klasy ósmej i nowych licealistów; Betania 1 dla licealistów oraz Betania 2 dla najstarszych. Spotkania prowadzą animatorzy Anna, Julia i Maciej oraz o. Mateusz i s. Marina.

W pijarskiej szkole w Łowiczu - jak opowiada o. Andrzej - powstały trzy grupy Betanii dla poszczególnych klas liceum. Spotkania co dwa tygodnie w piątkowe popołudnie prowadzą Marta, Wiktoria i kl. Szymon.

W szkole w Katowicach w ramach przygotowania do I Komunii św. raz w miesiącu odbywają się spotkania grupy Nazaret. Prowadzi je zazwyczaj Joanna, z pomocą Justyny. Grupę młodzieży kończącej szkołę podstawową w ramach Betanii prowadzi br. Janusz.

W liceum w Krakowie powstała grupa Betania 1 składająca się z pierwszoklasistów. Towarzyszy jej o. Jacek, o. Jakub, a pomaga animatorka Urszula. W pijarskiej parafii na Wieczystej młodzież po bierzmowaniu zawiązała grupę Betanii, mamy na dzieję, że przetrwa próbę czasu dzięki poświęceniu Moniki, Norberta i o. Piotra.

Obiecująco wygląda nastawienie młodzieży po bierzmowaniu w Sierosławicach, gdzie raz w miesiącu odbywają się spotkania grupy Betania 1 wraz z o. Jackiem.

Jesteśmy w ruchu..., w Ruchu Calasanz. Czcig. Gliceriuszu Landriani, przyczyń się za nami!