Szkolenie dla animatorów RC

Pierwsze szklenie dla animatorów Ruchu Calasanz już za nami. Wzięli w nim udział przedstawiciele pijarskich placówek z Katowic i Krakowa.

Szkolenie w duch Ruchu Calasanz

W pierwszy weekend października grupa 30 osób spotkała się na pierwszym, pilotażowym szkoleniu w duchu Ruchu Calasanz, który pozwolił poznać istotę formacji dla dzieci i młodzieży. 

Logo Ruchu Calasanz

Z jakich elementów składa się logo Ruchu Calasanz i co one oznaczają? Tego możecie się dowiedzieć, czytając poniższy tekst, sprawdźcie!

Pijarskie hasło roku 2020/21

Pijarskim hasłem roku szkolnego i duszpasterskiego 2020/2021 zostało słowo zaczerpnięte z języka informatycznego, a brzmi - Restart.    

Spotkanie animatorów na Wieczystej

Nie zwalniamy - działamy! Pierwsze spotkanie z animatorami przygotowującymi młodzież do bierzmowania na Wieczystej za nami! Oczywiście zdalnie!

Spotkania formacyjne w sieci

Czas epidemii wykorzystujemy na formację w duchowości św. Józefa Kalasancjusza. W kwietniu spotykaliśmy się wirtualnie w gronie Prowincjalnego Zespołu Ruchu Calasanz. 

Pijarski Synod Młodych

Synod Biskupów zwołany został przez Papieża Franciszka i odbył się w październiku 2018 r. w Rzymie. Jego tematem była "młodzież, wiara i rozeznanie powołania".